V současné době je do projektů preventivní ochrany majetku zapojeno 11 českých a moravských měst. 

Umožňují tak svým občanům lépe ochránit svůj majetek, dochází ke snížení majetkové trestné činosti a  v případě odcizení označeného předmětu efektivně napomáhá při jeho navrácení.

Souběžně s využíváním produktů Syntetické DNA, jsou služebny městských/obecních policií, za pomoci lokálního softwaru, připojeny do národního registru REFIZ. 

Tím je opět navýšen počet lokalit, schopných v případě spáchání majetkové trestné činnosti, identifikovat a rozpoznat data obsažena v některé z technologií forenzního a mikroidentifikačního značení.

 

V následujících článci naleznete  reakce na zavádění technologie forenzního identifikačního značení. A informace o registraci do národní databáze REFIZ v praxi.

Ostrava  Frýdek - Místek  Ostravice (Frýdlantskobeskydsko)  Hlučín  Plzeň  Orlová  UničovZ  nojmo  Valašské Meziříčí  Kroměříž  Mělník  Žďár nad Sázavou  Kralupy nad Vltavou  Neratovice  Karviná  Opava  Plzeň  Prostějov  Počátky  Hlučín  Domažlice  Ústí nad Labem Bruntál  Kravaře  Krnov  Příbor Kolín Vsetín  Jestrebie Zdrój (Polsko)  Frenštát pod Radohoštěm

Asociace cykloměst